Samoobrona kobiet

 

Czas trwania kursu: 10 godzin
Kurs skierowany jest do kobiet, chcących nabyć praktyczne umiejętności
z zakresu zachowania się i postępowania w sytuacjach zagrożenia. Nauczysz się jak w domu, na ulicy, w szkole czy innym miejscu publicznym nie być bezradną w razie próby użycia przemocy wobec Ciebie, a także dowiesz sie jak poprawić i utrzymać sprawność fizyczną.
PROGRAM KURSU:
Funkcjonowanie człowieka w sytuacjach zagrożenia. 
Rozpoznawanie i sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.
Działanie w stanie obrony koniecznej i stanie wyższej konieczności. Odpowiedzialność przy ich przekroczeniu.
Elementy i podstawowe chwyty w samoobronie (podstawy stosowania ciosów, kopnięcia stosowane w walce, pady sportowe i sytuacyjne, obezwładnienie napastnika, obrona przed atakami nożem i niebezpiecznymi narzędziami, chwyty transportowe).
Ćwiczenia koordynacyjno – kondycyjne dla szybkiej i pewnej reakcji oraz poruszanie się i walka  podczas kontaktu z przeciwnikiem.

Czas trwania kursu: 10 godzin


Kurs skierowany jest do kobiet, chcących nabyć praktyczne umiejętności z zakresu zachowania się i postępowania w sytuacjach zagrożenia. Nauczysz się jak w domu, na ulicy, w szkole czy innym miejscu publicznym nie być bezradną w razie próby użycia przemocy wobec Ciebie, a także dowiesz się jak poprawić i utrzymać sprawność fizyczną.


PROGRAM KURSU:

  • Funkcjonowanie człowieka w sytuacjach zagrożenia. 
  • Rozpoznawanie i sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.
  • Działanie w stanie obrony koniecznej i stanie wyższej konieczności.
  • Odpowiedzialność przy ich przekroczeniu.
  • Elementy i podstawowe chwyty w samoobronie (podstawy stosowania ciosów, kopnięcia stosowane w walce, pady sportowe i sytuacyjne, obezwładnienie napastnika, obrona przed atakami nożem i niebezpiecznymi narzędziami, chwyty transportowe).
  • Ćwiczenia koordynacyjno – kondycyjne dla szybkiej i pewnej reakcji oraz poruszanie się i walka  podczas kontaktu z przeciwnikiem.

 

DOKUMENTY UZYSKANE PO UKOŃCZENIU KURSU:

  • dyplom

 

* Program kursu może ulec zmianie w zależności od wymagań uczestników kursu.

Zapewniamy: materiały szkoleniowe, miłą atmosferę oraz dyplom z ukończenia kursu.

Wszelkie prawa zastrzeżone - prawo do kopiowania Copernicus.edu.pl
wykonanie studiotg.pl
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »