Technik żywienia i usług gastronomicznych

2 letni kurs zakończony egzaminem państwowym, który potwierdza kwalifikacje w zawodzie i przyznaje tytuł technika.

Technik żywienia i usług gastronomicznych — Szczegółowe informacje

2 lata

Certyfikat potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz dyplom z tytułem technika

Technik żywienia i usług gastronomicznych jest nowym i bardzo atrakcyjnym zawodem na rynku pracy. W ostatnich latach wzrasta liczba restauracji, kawiarni, barów czy hoteli, a są to główne obszary pracy dla technika żywienia i usług gastronomicznych. Na 2-letnim kursie nauczysz się urządzać zakłady gastronomiczne, umiejętnie sporządzać potrawy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, estetycznego ich podania i prawidłowej obsługi konsumenta. Dodatkowo prowadzone są zajęcia z aktywnego zachowania się na rynku czy sporządzania biznes planu, który pomoże Ci w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Klasyfikacji żywności w zależności od trwałości, pochodzenia, wartości odżywczej i przydatności kulinarnej
Systemów zapewniania bezpieczeństwa zdrowotnego żywności i ich rozróżniania
Określenia roli funkcjonalnego układu pomieszczeń w organizacji pracy zakładu gastronomicznego
Metod i technik sporządzania potraw i napojów i ich rozróżniania
Oceny jadłospisu i podejmowania działań korygujących, przestrzegając zasad racjonalnego żywienia
Korzystania ze specjalistycznych programów komputerowych do planowania, rozliczania i oceny żywienia
Opracowania karty menu zawierającej informacje dotyczące wartości odżywczej potraw
Przygotowania oferty usług gastronomicznych
Doboru metod i technik obsługi do rodzaju usług gastronomicznych

Godziny praktyki zawodowej:

Zakłady gastronomiczne
Restauracje
Kawiarnie
Stołówki
Domy świadczące usługi opiekuńcze
Organizacje żywienia zbiorowego (bufety, stołówki, bary)
Własna działalność gospodarcza

HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań

HGT.12. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

"Praktyczna wiedza prawnicza"

Szybko i miło minęły mi te 2 lata na kierunku administracja. Dowiedziałam się dużo praktycznych rzeczy z zakresu prawa. Z kilku informacji już skorzystałam w życiu codziennym. Będę polecać szkołę znajomym i sama jeszcze chętnie tutaj wrócę.

Magdalena, absolwentka administracji, oddział Gliwice