Opiekun w domu pomocy społecznej

Jeśli lubisz pomagać innymi i dbać o potrzeby bio-psycho-społeczne podopiecznych, to ten kierunek został stworzony specjalnie dla Ciebie!

Opiekun w domu pomocy społecznej — Szczegółowe informacje

2 lata

Świadectwo ukończenia szkoły policealnej, certyfikat potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz dyplom z tytułem Technika

Opiekun jest pracownikiem pierwszego kontaktu. Mieszkańcy i podopieczni danej placówki zostają z nim w bezpośredniej relacji. Taka osoba musi być życzliwa, wrażliwa oraz chętna do pracy w grupie. Do zadań opiekuna między innymi należy: towarzyszenie podczas spacerów, karmienie, pomoc w robieniu zakupów czy utrzymaniu higieny osobistej oraz asystowanie przy ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

Pomagania i towarzyszenia człowiekowi w codziennych czynnościach z zakresu samoobsługi i higieny osobistej
Ćwiczeń rehabilitacyjnych lub aktywizujących zleconych przez lekarza bądź terapeutę
Pielęgnowania oraz dbania o zdrowie i higienę osobistą osób chorych i niesamodzielnych
Podejmowania działań ukierunkowanych na zaspokojenie potrzeb i rozwoju podopiecznych przebywających w placówkach opiekuńczych
Aktywizowania podopiecznego do zwiększenia jego samodzielności życiowej
Doradzania w zakresie planowania wydatków lub sposobu spędzania czasu wolnego.

Przygotowanie do egzaminów zawodowych
Profesjonalnie wyposażone pracownie
Godziny praktyki zawodowej:

Domy pomocy społecznej
Domy spokojnej starości
Ośrodki opiekuńczo-lecznicze
Centra pomocy rodzinie

SPO.03. Świadczenia usług opiekuńczo-wspierających osobie podopiecznej.

"Praktyczna wiedza prawnicza"

Szybko i miło minęły mi te 2 lata na kierunku administracja. Dowiedziałam się dużo praktycznych rzeczy z zakresu prawa. Z kilku informacji już skorzystałam w życiu codziennym. Będę polecać szkołę znajomym i sama jeszcze chętnie tutaj wrócę.

Magdalena, absolwentka administracji, oddział Gliwice